Turneul Tennis Europe de la Arad și-a desemnat câștigătorii, printre ei și un suedez

HAI Cup, turneu de categoria Under 12 din calendarul Tennis Europe, desfășurat zilele trecute la Arad, a fost dominat de sportivii din România, doi nordici făcându-și loc printre premianți. Pe tabloul fetelor, Eva Maria Bulai (foto) a învins-o în finală, scor 6-0, 5-7, 6-4, pe Ania Curuia, iar la dublu, Eva Bulai și Ryana Iancău au trecut cu 6-0, 6-4, de perechea Eva Iancu / Maria Ordeanu.

La masculin, câștigător a fost suedezul Enzo Brito, după un dublu 6-2 în finala susținută în compania lui V. Dobrescu. Brito și tricolorul Darius Rațiu s-au impus la dublu în fața cuplului Philip Dianati / Patrick Ștefan Dobrin (Danemarca / România), scor 6-2, 1-6, 10-7.

Competiția internațională a fost organizată de CS UTA – TenisProfi, director de turneu fiind Ovidiu Fereștean.