Rednic și Munteanu se contrazic! ”Puriul”, în stilul caracteristic: ”Au dat doar bufa-bufa și ne-au stricat terenul!”

Mircea Rednic nu a fost de acord cu Dorinel Munteanu, după UTA – Oțelul 1-1, antrenorul gălățenilor declarând la finalul partidei de la Arad că echipa sa merita să plece cu toate punctele acasă.

Am trăit cu intensitate maximă meciul. Am avut foarte multe ocazii pe final și puteam să câștigăm. M-a surprins declarația lui Dorinel. Păi tu meritai victoria când cel mai bun jucător al tău de pe teren a fost pe Iustin Popescu? (n.r. aluzie la portarul Oțelului Galați). Noi meritam mai mult decât egal.

Ei au dat doar ‘bufa-bufa’ astăzi. Au fragmentat jocul prin tot felul de metode, crampe și nu mai știu ce. Ne-au stricat terenul pe partea aia de joc. Cei care au intrat la noi au adus în plus și mă bucur că s-au descurcat și la fazele fixe”, a declarat Mircea Rednic la flash-interviu.

După finalul partidei de la Arad, Dorinel Munteanu a reacționat și s-a arătat nemulțumit de jocul prestat de echipa sa în ultimele minute ale meciului.

”La ultima fază le-am dat posibilitatea să aibă ocazii. Adversarul nostru în afară de prima repriză când ne-a creat probleme, nu a avut alte ocazii. Nu sunt mulțumit. Trebuia să câștigăm azi, este clar.

Sunt foarte mulțumit. O spun și repet. Portarul nostru nu a făcut un efort să scoată șuturile de la distanță. Am avut șanse. Nu sunt mulțumit cu un punct. Cine e mulțumit cu un punct la echipa mea, nu poate sta!”, a spus Dorinel Munteanu la flash-interviu.