Rednic nu e mulțumit și continuă ”revoluția” de la UTA: ”Am suferit, fizic încă nu suntem bine”

La finalul partidei UTA – Poli Iași, scor 1-0, Mircea Rednic a recunoscut că echipa sa nu a făcut cel mai bun meci și a anunțat că schimbările din lot vor continua. Ar urma să plece inclusiv unii dintre jucătorii aduși în această perioadă de mercato! De asemenea, tehnicianul formației arădene a anunțat că a mai rezolvat două transferuri:

”Am suferit, avem portar, care a fost acolo în momentele importante. În prima repriză a închis foarte bine unghiul, plus șutul din repriza a doua. Mă bucur, e o victorie muncită. La limită cu meritatul, dar e o victorie muncită. A fost o perioadă grea, cu jucători care au venit. Se vede clar că fizic încă nu suntem bine. Această amânare ne prinde foarte bine. Toți ne-am rugat ca Farul să se califice.

Vreau să anunț suporterii că deja s-au făcut încă două transferuri, un atacant și un fundaș central. Plus doi mijlocași laterali. Vor mai fi și plecări, inclusiv dintre cei care au venit acum. E o echipă care se formează. Fără supărare, toți au avut șansa să joace. Vrem să ne facem o echipă bună ca să nu mai suferim nici noi, nici cei din tribună”, a declarat Mircea Rednic la flash-interviul de după meci.