Păulișul s-a calificat în finala regională a Cupei României

Păulișana Păuliș s-a impus fără probleme pe terenul câștigătoarei Cupei din județul Caraș-Severin, Magica Balta Caransebeș.  S-aa terminat 3-1 pentru trupa lui Lucian Ciba, spre bucuria celor aproximativ 50 de fani ai Păulișanei care s-au deplasat în Banat.

Păulișul a rezolvat rapid ecuația calificării după ce miecuri o bătuse cu 2-0 și pe Moșnița Nouă. I.Bogdan și Brândușe au marcat pentru 0-2 până la pauză.  La adăpostul acestui avantaj, Păulișul a preferat să se apere mai mult și în minutul 53 au marcat și gazdele. Emoțiile au fost însă risipite în minutul 77, de Gabi Pop, care a refăcut diferența de două goluri dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri executată perfect.

Așadar, 1-3 rezultat și Păulișul își cunoaște deja adversarul din finala regională de peste o săptămână. Formația din județul nostru se va deplasa la Lupeni, formație ce are și ea două victorii în grupa ei. Ciba a jucat la Caransebeș în formula: Toma – Morar, Becheș, Pleșca, C. Morariu (15 Al. Mitu, 78 Crișan) – Gavrilaș, G. Pop, Schinteie, P. Varga – Brândușe (78 Nădăban), Bogdan (65 D. Ștefan).