Man a pasat decisiv la al doilea gol al Parmei, dar echipa sa a cedat acasă cu Udinese

by Dana B.

Dennis Man a contribuit cu o pasă decisivă la al doilea gol al Parmei în meciul cu Udinese, pierdut însă de formația arădeanului. Formația gialloblu a deschis scorul în minutul 2 prin Enrico Del Prato, care a punctat după o centrare a lui Mihăilă, pentru ca înainte de pauză, Man să îi paseze decisiv în careu lui Ange-Yoan Bonny, pentru un 2-0 la pauză. Lorenzo Lucca a redus din diferență în minutul 49, iar Florian Thauvin a făcut 2-2 în minutul 68. Fotbalistul arădean a părăsit terenul în minutul 70, înlocuit de suedezul Almqvist, iar apoi Keita a încasat al doilea galben și a lăsat-o pe Parma în zece oameni.

Golul victoriei pentru friulani l-a marcat tot Thauvin în minutul 77, iar cu această victorie Udinese a ajuns la cota 10 puncte și este lider în Serie A! Parma ocupă poziția a 12-a și va evolua în următoarea etapă în deplasare cu Lecce, sâmbătă, de la ora 21:45. Dennis Man are două goluri și o pasă decisivă în patru etape de Serie A, acolo unde a fost desemnat fotbalistul lunii august.