Dennis Man a fost activ în egalul Parmei de pe terenul lui Lecce

by Dana B.

Parma lui Dennis Man a evitat înfrângerea în fața lui Lecce, în prelungiri. Gazdele au condus cu 2-0, după reușitele lui Dorgu (min. 32) și Krstovic (min. 59), dar oaspeții au egalat în prelungiri, cu reușitele semnate de Almqvist (min. 90+3) și Hainaut (min. 90+6). Fiecare echipă a avut un eliminat, Guilbert, din minutul 47, respectiv Cancellieri, din minutul 57.

Arădeanul Man a fost integralist și a primit nota 7,7 din partea celor de la flashscore. Fotbalistul crescut de Atletico și UTA s-a remarcat cu trei șuturi periculoase.

Celălalt român titular la Parma, Valentin Mihăilă, a fost schimbat în minutul 65 al partidei. După primele cinci meciuri disputate în Serie A, Parma ocupă locul 11, cu 5 puncte.