CSȘ Gloria Arad a punctat în weekend prin gimnaștii și judoka clubului

La Deva a avut loc Memorialul “Cosmescu Liviu” la judo și totodată etapa zonală a Campionatului Național Școlar. CSȘ Gloria Arad a participat cu nouă sportivi și a obținut rezultate excelente: Răzvan Burlea, la categoria 46 de kilograme, Amalia Kuba, la 63 de kilograme, Almos Jeromos, la 66 de kilograme și David Mercea, la 73 de kilograme, s-au clasat pe primul loc și au obținut medaliile de aur, Jesica Heredeu, la 57 de kilograme, Andrei Seredan, la 66 de kilograme și David Iftimie, la 90 de kilograme, s-au clasat pe locul 2 și s-au ales cu argint. Rareș Moldovan s-a clasat pe 5, iar Alex Galiș pe 7. În urma acestor rezultate, în clasamentul pe cluburi, CSȘ Gloria Arad a obținut primul loc!

Medalii strălucitoare pe tatami, la Deva! Micii gimnaști au urcat și ei pe podium

Sâmbătă, gimnaștii Gloriei Arad antrenați de profesorii Claudia Fărcuț și Gabriel Haș, au participat la turneul internațional “Cupa D.K.M.T” (Dunăre, Criș, Mureș, Tisa), de unde s-au întors cu două medalii de bronz obținute de Darius Andrei Roșu (bară fixă), respectiv Sergiu Gabriel Nădăban (bară fixă). Au mai participat sportivii: Andrei Arnăutu, Dominic Cotuna, Cristian Dragoș, Sebastian Macovei, Luca Padvai și Cristian Pintea, iar ca invitat profesorul Eugen Cățean.