Înotătorii de la CSM Arad s-au abonat la medalii și au câștigat Cupa Orosháza

by Dana B.

Înotătorii Clubului Sportiv Municipal din Arad au participat zilele trecute la tradiționalul concurs internațional desfășurat la Orosháza (Ungaria), unde au câștigat cupa pentru cel mai mare punctaj obținut după punctajul internațional. Sportivii pregătiți de antrenorii Daria Barta și Martin Liptak au obținut o serie de clasări pe podium, după cum urmează:

Luca Ciorgan (categoria open), medalii de aur la 50 metru fluture, 100 bras și 100 liber;

Radu Călin (2012), medalii de aur la 50 fluture și 100 liber și medalie de argint la 100 bras;

Roberta Kiss (2010), medalii de aur la 50 fluture și 100 bras;

Patrick Pârv (2011), medalie de aur la 50 fluture și medalii de argint la la 50 spate și 100 liber;

Patrick Alexandru (categoria open), medalie de aur la 50 spate și argint la 50 fluture;

Radu Smetec (2011), aur la 100 bras și bronz la 50 fluture, 50 spate și 100 liber;

Ana-Maria Hnatiuc (2012), medalie de aur la 100 bras;

Lucas Hudac (categoria open), argint la 50 spate și 100 liber și bronz la 50 fluture;