Remontada oltenească la Ovidiu și Farul lui Hagi ratează cupele europene

Farul Constanța și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 3-3, pe stadionul din Ovidiu, în runda cu numărul 9 din play-off-ul SuperLigii. Golurile din această partidă au fost marcate de Louis Munteanu (minutele 35 – penalty și 52) și Diego Queiros (minutul 55) pentru constănțeni, respectiv Alexandru Mitriță (minutele 77 – penalty, 90 și 90+7 – penalty) pentru olteni.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a rămas pe locul al treilea în play-off, cu 41 de puncte și se află la două lungimi în spatele formației aflate pe locul secund, CFR Cluj (43 de puncte). Astfel, oltenii păstrează șanse de a se clasa pe locul secund la finalul sezonului.

De partea cealaltă, Farul Constanța ocupă poziția a 4-a a ierarhiei, cu 36 de puncte, și a pierdut șansa de a se clasa pe podium la finalul stagiunii și implicit ratează și cupele europene. (foto: Universitatea Craiova, facebook)